...Načo slzy... Načo smútok... Veď pre mňa je smrť ako sviatok


rozhovor

5. ledna 2009 v 19:37 |  Simple Plan

Proč jste pro LaMB vybrali právě píseň I Can Wait Forever?
Pierre: Pasuje to k LaMB, protože to obsahuje podstatu tohoto filmu. Je to píseň o tom, když jste zamilovaný, ale musíte čekat na to, až budete spolu, což je přesně to, o čem LaMB je. Opravdu to neuvěřitelně pasuje.V tomto filmu budete animováni a váš videoklip bude také zanimovaný. Už víš, jak budete vypadat?
Pierre: Styl animace LaMB je tak úžasný, že vím, že budeme vypadat mnohem víc cool, než ve skutečnosti! Celý ten styl je bomba! Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak budeme vypadat.
Jak si myslíš, že vám tato účast v LaMB pomůže s profilací kapely?
Pierre: Je to pro nás jen další způsob, jak dát světu naši hudbu co nejkreativnějším způsobem. Myslím si, že nám to pomůže více se propijit i s našimi asijskými fanoušky.
Jste spokojeni s kritiky, kteří vaši hudbu škatulkují do pop/punku v porovnání s rock/punkem?
Pierre: Nás nezajímá, kam nás lidi zařadí. Vyrostli jsme tak. Dovolujeme si dělat cokoliv chceme - hudebně.
Je pronikání do britského trhu vaší prioritou? Co říkáš na to, že When I'm Gone dosáhla na britském hudebním žebříčku čísla 26?
Pierre: Jsme strašně rádi, že se tam naše písně hrají... každá země je pro Simple Plan prioritou. Milujeme být na turné a kdykoliv dostaneme dobrý ohlasy z rádií, znamená to, že tam můžeme jet a odehrát tam koncert, takže to milujeme.
Zanedlouho pojedete kanadské turné. Můžeš nám říct víc o něm a o tom, jací jsou kanadští fanoušci?
Pierre: Jezdit po turné v Kanadě je skvělé, zvláště v Quebecu, naší domácí provincii. Koncerty jsou šílené a obvykle se tam na nás přijdou podívat naši staří přátelé, takže s nimi poté po koncertě jdeme ven a to je teprve velká párty. Koncerty v Montrealu budou šílené! Vyprodali jsme tam celou hokejovou arénu!
Je pravda, že vaše evropské turné začne v listopadu? Do kolika měst pojedete? Jací jsou evropští fanoušci?
Pierre: Ano. Turné bude trvat asi měsíc. Nejsem si jistý tím, do kolika měst přesně jedeme, ale podívejte se na simpleplan.com pro více detailů. Evropští fanoušci jsou skvělí - opravdoví milovníci hudby.
Co si myslíš o vašich fanoušcích v Malaysii?
Pierre: Milujeme Malaysii a nemůžeme se dočkat, až se tam vrátíme! Tamější fanoušci jsou opravdu úžasní a velmi věrní.
Jak jste pokročili se Simple Plan Foundation a dosáhla toho, čeho měla dosáhnout?
Pierre: Prostě jen chceme pomáhat a dávat zpátky naší komunitě. Dosud to bylo skvělé. Právě jsme vybrali 125 000 dolarů na našem brunchi. Už teď jsme dosáhli víc, než jsme očekávali.
Vaše třetí album je eponymní. Proč?
Pierre: Naše poslední album je nejlepší a také úroveň psaní písní se zlepšila. Rozhodli jsme se zvěnčnit tuto změnu tím, že ho nazveme Simple Plan. Je to nový začátek pro kapely a my jsme chtěli, aby to naši fanoušci věděli. I Can Wait Forever je píseň, která vyniká, stejně tak jako The End, Your Love Is a Lie a Take My Hand.
Loni v prosinci jste pro YouTube hráli Your Love Is A Lie. Proč to?
Pierre: Chtěli jsme zahrát song z našeho nového alba... prostě se to hodilo.
Jak se vyvinula vaše hudba od dob No Pads, No Helmets...Just Balls k Simple Plan?
Pierre: Naše hudba hodně dospěla. Je tu větší rozmanitost a široký okruh vlivů. Skoro teď ani nemůžeš určit, jak Simple Plan zní. Každá píseň má nový zvuk.
Proč jste loni znovu vrátili do studia, abyste znovu nahráli song Generation a změnili text?
Pierre: Jen jsme chtěli, aby tato píseň byla co nejlepší - je to hodně odvážná a ctižádostivá píseň. Byla to rozhodně výzva napsat něco pro nás tak odlišného
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama